Czasy, gdy luksus kojarzył się z pełnym przepychem pokojami zdobionymi złotem, już dawno odeszły w zapomnienie. Dzisiaj, kiedy mówimy o ekskluzywnie urządzonych wnętrzach, myślimy raczej o eleganckich przestrzeniach, gdzie złoto pojawia się jako subtelny, biżuteryjny akcent w detalach. W ten sposób można wykończyć profile szaf, garderób i drzwi…

Złoto – subtelność dla każdego

Przez lata złoto we wnętrzach przechodziło różne trendy, ale nigdy nie wychodziło z mody. Obecnie powraca do łask architektów i projektantów, którzy coraz częściej decydują się na złote detale, ale w dyskretnych, satynowych lub szczotkowanych odcieniach.

Obserwując aktualne trendy w aranżacji wnętrz, możemy stwierdzić, że po latach dominacji minimalizmu i prostoty, złoto powraca nie tylko na salony. Świadczyć o tym może moda na takie style aranżacyjne jak modern classic, art déco czy quiet luxury. Wszystkie one śmiało sięgają po kolor złota, który najczęściej pojawia się w satynowej lub szczotkowanej odmianie, co sprawia, że jest mniej ostentacyjny. Niewątpliwie złoto wnosi do wnętrza elegancję i ciepło. Może się pojawić nie tylko w postaci elementów typowo dekoracyjnych, lecz także o charakterze funkcjonalnym – mówi architektka Katarzyna Skonieczko z pracowni PRW Design.

Złote wykończenia w szafach i garderobach

Przykładem są dostępne w ofercie rozwiązania firmy Raumplus w kolorze złota. Stanowią one istotny element systemów szaf, zabudów i drzwi, a także dekoracyjny akcent we wnętrzu. Pozwalają kompleksowo i konsekwentnie urządzić przestrzeń.

Wprowadziliśmy odcienie złota, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów. Na przykład na plecach garderoby pojawić się może złotawe lustro, które świetnie przełamuje nowoczesny design mebli. Natomiast do szaf proponujemy drzwi z profilami i szprosami w kolorze złota. Co ważne, szprosy mają dekoracyjny charakter, więc ich wzór jest projektowany indywidualnie. Nowością są drzwi przesuwne Facet ze ściętymi pod kątem profilami, inspirowanymi szlifem kamieni szlachetnych, które mogą służyć jako drzwi przejściowe lub zostać zamontowane w szafie. Ich szlachetny styl podkreśla wykończenie w złotej szczotkowanej anodzie – mówi Aneta Świderska, projektantka Raumplus.

Złote profile mebli systemowych

Złote profile odnajdziemy także w systemie mebli Credo od Raumplus. Można go dowolnie konfigurować w różnych rodzajach regałów, a nawet biurek, dostosowując je do indywidualnych potrzeb. Ten wszechstronny system może spełniać wiele funkcji w domu. Mimo nieco industrialnego charakteru, dzięki złotym detalom doskonale wpisuje się w elegancką przestrzeń, dodając jej pożądanego blasku i szyku. To praktyczne i niezwykłe rozwiązania, które nie mają sobie równych.

Dzięki propozycjom firmy Raumplus możemy ponownie odkryć urok złotych detali we wnętrzach, ciesząc oczy ich szlachetną elegancją. Subtelne odcienie złota i modne wykończenia podkreślą luksusowy charakter przestrzeni, doskonale wpisując ją w aktualne trendy. Dyskretne, biżuteryjne akcenty o funkcjonalnym charakterze to bowiem nieodzowny element nowoczesnych aranżacji, bez względu na wybrany styl. www.raumplus.pl

Materiały prasowe marki Raumplus.