Urządzanie mieszkania to spore wyzwanie. Magazyny wnętrzarskie pękają w szwach od inspiracji. Zastanawiamy się, na jaki kolor pomalować ściany, co położyć na podłodze i wreszcie, na jakie meble się zdecydować. Trzeba jednak pamiętać, że to nie wszystko. Niepowtarzalnego charakteru dodają wnętrzu elementy wykończeniowe, dodatki i dekoracje. W poniższym artykule opowiemy o niezwykle stylowych panelach ściennych 3D.

Panele 3D – co to takiego?

Panele ścienne 3D to ułożone obok siebie drewniane lamele. Nie są to płaskie deseczki, lecz sześcienne bryły, co pozwala uzyskać wrażenie przestrzenności. Co więcej – dostępne są lamele na podkładzie z filcu. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałą izolację akustyczną. Jest to aspekt, który bez wątpienia wpływa na komfort domowników. Tego typu panele znajdziesz tutaj: https://4wall.pl/panele-akustyczne-60×60-/7272-panele-akustyczne-na-filcu-60x60cm-dab-naturalny-3d.html

Lamele można dowolnie docinać i tworzyć z nich kompozycje (zarówno na ścianie, jak i na suficie). Ponadto można wykorzystać je do wydzielenia stref w pomieszczeniu, tworząc ściankę działową (do tego celu polecane są panele ażurowe). Montaż takich paneli nie jest skomplikowany i nie wymaga nawet używania specjalnych narzędzi. Warto także podkreślić, że panele 3d dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu idealnie dopasujesz je do swojego wnętrza.

Panele ścienne 3d – jak wykorzystać je w aranżacji mieszkania?

Panele ścienne dają niesamowite możliwości aranżacyjne. Jak już wspomnieliśmy – za ich pomocą możesz stworzyć ściankę działową i optycznie rozdzielić przestrzeń. Mnogość wzorów i kolorów pozwoli idealnie dopasować panele do twojego wnętrza – wyeksponować je lub subtelnie wkomponować w aranżację. Aby uzyskać ten pierwszy efekt, wybierz panele w kontrastującym kolorze. Z kolei lamele w tym samym kolorze co ściana lub nawiązujące do koloru mebli wprowadzą do wnętrza harmonię i dyskretnie wkomponują się w aranżację.

Warto wykorzystać ich potencjał i podczas aranżacji mieszkania wziąć pod uwagę właściwości akustyczne paneli na filcu. Ułatwi to podjęcie decyzji, gdzie zamontować panele (w miejscu, które wymaga wygłuszenia). Pamiętaj także, że możesz zamówić zestaw próbek ze wszystkimi dekorami.

Panele 3d w kuchni

Jeżeli masz przestrzeń, która łączy salon lub jadalnię z kuchnią, to koniecznie wykorzystaj w niej lamele ścienne. Możesz „pociągnąć” je ze ściany na sufit, co wprowadzi wrażenie przestrzenności. Pozwoli także optycznie rozdzielić te dwie strefy (kuchnię od salonu). Drewniane lamele możesz zamontować także w miejscu, gdzie stanie barek.

Panele 3d w salonie

Dobrym pomysłem jest umieszczenie paneli w salonie; na ścianie za telewizorem. Można je zamontować na całej ścianie, na jej części lub po bokach telewizora. Panuje tu pełna dowolność, a ostateczna kompozycja zależy od twojej pomysłowości i pozostałej części aranżacji. Panele możesz umieścić także na ścianie za kanapą czy stworzyć z nich przepierzenie – na przykład przy wejściu do salonu z przedpokoju.

Panele 3d w przedpokoju

Idealnym miejscem dla paneli 3D jest również przedpokój. Taki dekoracyjny element doda wnętrzu wrażenia przestrzenności, co jest niezwykle pożądane w tak niewielkim pomieszczeniu. Możesz pokryć nimi całą ścianę przy drzwiach wejściowych. Umieszczone w tym miejscu wieszaki na kurtki będą wyglądać bardzo stylowo. Panele ochronią też ścianę przed zniszczeniem czy ubrudzeniem, o co nietrudno w przedpokoju.

Jak zatem widzisz – możliwości jest wiele. Panele sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Dopełnisz nimi także sypialnię lub pokój dziecięcy czy młodzieżowy (tym bardziej że są to produkty antyalergiczne). Dzięki panelom możesz się cieszyć natychmiastowym efektem wow. Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach, by samodzielnie zaaranżować przestrzeń, to zwróć się po pomoc do dekoratora wnętrz. Lamele są dziś niezwykle modne, a więc architekt z pewnością miał już do czynienia z takimi realizacjami.