Jeśli chcesz, by moskitiera spełniała swoją rolę, musisz odpowiednio przemyśleć wybór tego produktu

Czym sugerować się podczas wyboru moskitier na taras?

Taras to obszar, które wydaje się być wprost idealnym miejscem na wypoczynek w porze wiosenno-letniej. Z drugiej jednak strony trzeba pamiętać o takich niedogodnościach jak między innymi wszędobylskie owady, które – nawet jeśli nie mogą ukąsić – same w sobie potrafią wzbudzić w nas uczucie dyskomfortu lub nawet obrzydzenia.

To właśnie dlatego popularnością cieszą się moskitiery na taras. Odpowiednio użyte są one w stanie uchronić nas przed insektami. Czym sugerować się podczas wyboru moskitier tarasowych? Porady znajdziesz w naszym tekście.

Moskitiera na taras – o czym należy pamiętać podczas zakupów?

Nie odpowiemy Ci jednoznacznie, jaki model moskitiery na taras będzie najlepszy. W rzeczywistości bowiem wybór powinien zależeć od Twoich potrzeb. Poniżej znajdziesz niektóre czynniki, które warto wziąć wówczas pod uwagę:

  • materiał wykonania,
  • gęstość,
  • funkcjonalność.

Materiał wykonania

Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o moskitiery tarasowe, jest aluminium malowane metodą proszkową (profile) oraz włókno szklane (siatka). Takie rozwiązanie zapewnia moskitierze trwałość oraz dobrą odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne (opady deszczu, wiatr).

Wytrzymałość ta sprawia, że moskitiera może ochronić nas nie tylko przed owadami, ale także liśćmi, patykami itp.

Gęstość

Kolejną cechą, na którą należy koniecznie zwrócić uwagę podczas zakupu moskitiery, jest gęstość (rozstaw) oczek. To bardzo ważne, ponieważ im gęstsza jest siatka, tym lepszą zapewnia ona ochronę przed owadami próbującymi dostać się na taras. Z drugiej jednak strony zbyt gęsty wariant może sprawić, że na taras nie będzie docierać zbyt wiele światła słonecznego.

A zatem, trzeba zdecydować się na wariant kompromisowy. Bardzo często zaleca się takie moskitiery tarasowe, w przypadku których oczka znajdują się od siebie w odległości wynoszącej około 1,2 milimetra. Takie rozwiązanie jest z jednej strony skuteczne, utrudniając przedostanie się nawet niewielkich owadów, a z drugiej – zapewniając ekspozycję na światło słoneczne.

Funkcjonalność

Oczywiście, podczas wyboru konkretnego rodzaju moskitiery tarasowej należy zwrócić uwagę na to, czy zapewnia ona wygodę podczas codziennego użytkowania. Przede wszystkim, ważny jest sposób montażu.  W związku z tym sporym zainteresowaniem cieszą się takie rozwiązania jak na przykład moskitiera ramkowa (ramowa) – wystarczy jedynie kilka-kilkanaście sekund, by można było ją założyć lub zdjąć. Tego typu moskitiera ( w tym także moskitiery na wymiar) jest montowana w oknach lub na tarasach z użyciem haków obrotowych, za pomocą których naciąga się siatkę.

Oczywiście, nie jest to jedyny dostępny typ, jeśli chodzi o opisywany produkt. Oprócz tego chętnie stosuje się takie rozwiązania jak na przykład moskitiera na rzepy lub zatrzaski magnetyczne. Dzięki temu montaż staje się prosty nawet dla mało doświadczonego użytkownika.

Oprócz sposobu montaż warto również zwrócić uwagę na takie dodatkowe funkcje jak na przykład uchwyty służące do przechowywania.