Na rynku dostępne jest wiele rodzajów prześcieradeł z gumką. Różnią się one rozmiarami, rodzajami tkaniny, czy kolorami. Wszystko zależy czego szukamy i co dla nas priorytetowe. Każdy z nas chce mieć ładnie w sypialnia , jak również zapewnić sobie najlepszy komfort snu i wypoczynku. Zatem każdy aspekt jest ważny i nie można go pomijać. Wiadomym jest że prześcieradło dobrze przylegające do materacu będzie dużo lepiej wyglądać ,niż takie które jest rozlazłe i nie przylega. Piękny pastelowy kolor dobrany pod kolor pościeli , czy styl sypialni również będzie miał istotny wpływ.

Jak rozmiar prześcieradła wybrać?

Jeśli chcemy idealnie dopasować prześcieradło do materacu , musimy zmierzyć dokładnie nasz materac. Mierzymy trzy parametry : szerokość , długość oraz wysokość. Wiele osób mierzy tylko szerokość i długość a to jest błąd , ponieważ przy grubszych materac warto wybrać prześcieradło z gumką które ma większy zakład. Jeśli nasz materac jest mniejszy np. jest to jedynka i po zmierzeniu ma np. wymiar 115×195 to najlepiej wybrać wybrać prześcieradło w rozmiarze 120×200 , zawsze wybieramy prześcieradło w rozmiarze najbardziej zbliżonym do rozmiaru materaca. Jak wcześniej wspominałam nie powinno się zapominać o wysokości prześcieradła która należy zmierzyć i przy doborze prześcieradła wybrać je również pod względem grubości materacu. I tu przykład jeśli np. nasze prześcieradła ma grubość 23-24cm to wybieramy prześcieradło do grubości materaca 25cm.

Jaki materiał prześcieradła najlepszy ?

Aby wybrać prześcieradło które będzie najbardziej odpowiednie, musimy zastanowić się,jakie cechy materiału ,są dla nas ważne. Dla przykładu prześcieradła z frotty są miękkie , dzięki większej gramaturze są grubsze. Są wykonane z 80% bawełny i 20% poliestru, który stanowi podstawę prześcieradła. Natomiast Jersey jest jest delikatniejszy w dotyku , nie gniecie się tak jak frotta , jednak jest gramaturowo niższa nić frotta. Także każdy materiał ma swoje wady i zalety i to od Państwa zależy co dla Państwa będzie lepsze.

Który kolor prześcieradła będzie najładniejszy ?

Jeśli wiem już jaki wybrać rozmiar prześcieradła, oraz z jakiego materiału, przyszedł czas na wybór koloru. Najbardziej powszechnymi kolorami prześcieradeł jest kolor biały i szary. Są to kolory spokojnie symbolizujące czystość. Ze względy na swoją uniwersalność będą pasować do większości sypialnia , jak również pościeli. Jednak jeśli lubimy ekstrawertyzm lub chcemy podkreślić styl naszej sypialni , bądź dopasować kolor do pościeli , to ciekawymi kolorami będą : fuksja, czerwony, czy butelkowa zieleń. Fajnym przykładem jest czerwone prześcieradło , będzie sprawdzać się zarówno w nowoczesnej sypialnia, romantycznej czy klasycznej ale z odpowiednią dobraną pościelą. Kolor czerwony symbolizuje miłość , namiętność , dlatego idealnie podkreśla akcent sypialnia dla par.

Jak ocenić jakość prześcieradła ?

Aby ocenić obiektywnie jakość prześcieradła musimy popatrzeć na :

-Jakość tkaniny , czy jest miękka, przyjemna dla ciała, cy jej gramatura jest odpowiednia.

-Czy prześcieradło farbuje podczas prania, pod warunkiem że pierzemy je zgodnie z instrukcyjną prania.

-Jak prześcieradło ,, leży na materacu” czyli jak do niego przylega , czy nic nie odstaje , i czy nie jest za małe.

-Jak wygląda szew , czy jest ładny i symetryczny na całej długość.

-Jego trwałość , to zależy głównie od jakość tkaniny , oraz częstotliwość prania i samego użytkowania, jak również ile posiadamy prześcieradeł na zmianę.

Dobrej jakości prześcieradła , jak również tekstylia sypialniane jak pościele, piżamy możemy znaleźć w Pościel Szpulka , jest to miejsce z bogatą ofertą tekstyliów do domu.