Domy kanadyjskie to bardzo ciekawa technologia. Jednak wzbudzają wciąż bardzo sprzeczne opinie. Wiele osób w związku z tym ma wątpliwości. Przekonajmy się jak to wszystko wygląda w rzeczywistości.

Czy to tylko mity?

Domy kanadyjskie stały się źródłem wielu mitów, szczególnie na początku lat dziewięćdziesiątych. Wówczas właśnie technologia drewnianego szkieletu wdarła się wręcz szturmem na nasz rynek. Drewno było wtedy bardzo tanie, a więc budynki miały cenę bardzo konkurencyjną w porównaniu z innymi. Brakowało jednak wiedzy, która dotyczyła takowego budownictwa oraz produktów, które spełniały wymagania stawiane bezpośrednio domom kanadyjskim. Idea domu kanadyjskiego polega na niczym innym jak na tym, że jest całkiem możliwy do zbudowania przez indywidualnego inwestora, pod warunkiem, że on wie dokładnie, jak to zrobić. Bardzo ważny jest projekt poprawny, który jest pewnego rodzaju drogowskazem dla osób budujących.

Dom kanadyjski możemy zbudować w zasadzie pięć razy szybciej od budynku z betonu, cegły czy też pustaków. W razie pomyłki błąd możemy bardzo łatwo naprawić i to w momencie dowolnym. Jest to niezmiernie proste, ponieważ wszelkie elementy dostosowane są do modularnego systemu.

Drewno na kanadyjskie domy

Niestety u nas faktycznie nie ma zbyt wiele drewna o wysokiej jakości. Jednak na pewno wystarczy go w zupełności na zaspokojenie potrzeb budownictwa rodzinnego szkieletowego.

Drewno na szkielet właściwie należy przygotowywać oraz także następnie wytwarzać z niego konstrukcyjne elementy w sposób sprawdzony już w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie. Drewno dobre musi mieć bardzo gęste słoje. Ważne jest to, aby było wysuszone czterostronnie oraz komorowo. Każda belka musi mieć stempel, który potwierdza tylko klasę jej sporej wytrzymałości.

Polscy fachowcy, a budowa kanadyjskich domów

Gdy bierzemy pod uwagę naprawdę świetne opinie, jakie mają nasi budowlańcy w Stanach Zjednoczonych, to trudno uwierzyć, że nie ma takich samych w Polsce. Problemem są na pewno pseudo fachowcy, którzy uważają, że jak nikt znają tę szkieletową technologię, ponieważ pracowali kilka tygodni na budowie za granicą.

Możliwie najlepszym sposobem na poznanie danego fachowca jest na pewno obejrzenie jego osiągnięć poprzednich oraz także zapoznanie się szczegółowe z opiniami osób, które mieszkają w domach szkieletowych zbudowanych przez niego. Deweloper lub architekt może być również świetnym źródłem wiedzy na temat samych wykonawców. Warto zamówić dom kanadyjskie w firmie, która od lat działa na naszym rynku oraz właśnie specjalizuje się w szkieletowej technologii.