Wygodne zakładania obuwia w przedpokoju wcale nie musi oznaczać konieczności umieszczania w tym wnętrzu staromodnego krzesła i zagracającej przestrzeń ławki. Wręcz przeciwnie! Architekci i projektanci wnętrz idąc z duchem czasu, podsuwają nam dzisiaj coraz więcej ciekawych pomysłów na praktyczne, komfortowe w siedzeniu i jednocześnie iście designerskie siedziska. Jak wybrać idealne do własnego mieszkania? Wystarczy sięgnąć po jedną z wielu inspiracji!

Siedzisko do przedpokoju – 8 inspiracji

Przeglądając katalogi mebli z kategorii siedzisko do przedpokoju możemy w nich znaleźć wiele różnych propozycji, które dostosowane są albo do uniwersalnego wykorzystania, pasującego do większości wnętrz, albo do konkretnego stylu aranżacji.

  1. Siedziska uniwersalne – najczęściej drewniane, w formie estetycznej skrzyni wyłożonej na blacie miękką tkaniną lub pianką. Ponadczasowa i niewymuszona stylistyka sprawia, że sprawdzą się w każdym typie przedpokoju.
  2. Siedziska skandynawskie – drewniane, jasne, minimalistyczne, wykończone często pianką w kolorach naturalnej zieleni, błękitu lub w odcieniach beżowych. Pozbawione niepotrzebnych zdobień i upiększaczy.
  3. Skrzynie glamour – to zdecydowana opcja dla tych, którzy kochają luksus w każdej postaci. Złote pufy, barokowo zdobione ławki, lśniące polerowanie meble z różnych materiałów z tzw. wyższej półki. Idealne do wnętrz w całości aranżowanych na styl glamour.
  4. Prowansalskie inspiracje – natura, drewno, bambus, wiklina i beż! Tak wykończone siedziska od razu mają się kojarzyć z klimatem wiejskiej sielskości i maksymalnym zbliżeniem do natury.
  5. Stal i szkło – nowocześnie i z uznaniem dla piękna surowych materiałów wykończeniowych. Dla zwiększenia komfortu stalowe góry siedzisk są często wykładane cienką pianką.
  6. Dwa w jednym – czyli siedzisko do wygodnego zakładania butów i jednocześnie szafka do przechowywania obuwia. Najczęściej są one w całości zabudowane, chociaż bywają też dostępne wersjach otwartych. Typ niskiego regału do siedzenia.
  7. Ławy w nurcie industrialnym – malowane proszkowo lub lakierowane na czarno. Minimalistyczne i nawiązujące swoją formą do fabrycznych inspiracji z czasów wielkiej, amerykańskiej recesji.
  8. Moduły meblowe – ciągi przedpokojowe posiadające w sobie panel do wieszania ubrań i wbudowane w niego skrzyniowe siedzisko. Bardzo często jest to opcja wybierana do mieszkań w blokach, gdzie każdy detal ułatwiający dobre wykorzystanie małej przestrzeni jest na wagę złota.

Na bazie w/w ośmiu pomysłów na siedziska można się też pokusić o ich różne wariacje oraz mieszanie styli tak, by prezentowały się jeszcze bardziej unikatowo.