Kuchnia jest w naszym mieszkaniu strategicznym pomieszczeniem. Spędzamy w niej dużo czasu, wykonujemy masę czynności i chcielibyśmy mieć wszystko pod ręką. W związku z tym zaplanowanie kuchni zgodnie z własnymi potrzebami jest dla nas bardzo ważne. Ikea daje swoim klientom takie możliwości dzięki narzędziu Ikea kuchnia planner. Co to za narzędzie?

Dlaczego warto skorzystać z programu do planowania kuchni?

Jeśli chcemy w pełni przemyślany sposób zaprojektować swoją nową kuchnię, to specjaliści sklepu Ikea na pewno nam w tym pomogą. Jednak wśród klientów znajdą się także osoby, które chciałaby zrobić wszystko samodzielnie. Dla takich osób powstało narzędzie Ikea kuchnia planner.

Na czym polega ta cała zabawa?

W programie tym rozpoczynamy zabawę w projektowanie od samego wymiarowania pomieszczenia, a więc przygotowania szkicu, który uwzględnia wymiary ścian, kształt jak i także rozmieszczenie drzwi i okien. Dzięki możliwości określenia dokładnego wszystkich potrzebnych parametrów, można wykorzystać program do zaaranżowania kuchni o najbardziej nietypowych wymiarach.

Szkic i co dalej?

Gdy przygotowany mamy szkic, to możemy przystąpić do szczegółowego planowania. Mamy do dyspozycji meble kuchenne oraz jadalniane firmy Ikea. Poza tym znajdziemy elementy oświetlenia, sprzęt AGD, jak i także elementy dekoracyjne. W plannerze kuchni także możemy wybrać rodzaj wykończenia ścian, podłogi oraz sufitu. Program jest na tyle wspaniały, że ma możliwość podglądu projektu w trybie 3D. Taka wizualizacja da nam pełne rozeznanie. A co już z gotowym projektem? Mamy tutaj dowolność. Możemy projekt wydrukować i zabrać go ze sobą do salonu Ikea czy też w sklepie się zalogować i pokazać co stworzyliśmy.

Nasza rola na tym etapie się kończy. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby na pewno być zadowolonym z efektu końcowego. Samo wykończenie oraz stworzenie mebli na wymiar leży już po stronie sklepu Ikea. Ile będziemy czekać na realizację naszego projektu? Nie da się tego czasu określić jednoznacznie. Jest to raczej kwestia indywidualna. Zależy od danego projektu. Im projekt bardziej skomplikowany, tym potrzeba nieco więcej czasu na jego realizację. Jest to oczywiste. Ikea jednak dokonuje wszelkich starań, abyśmy mogli nową kuchnią rozkoszować się w miarę szybko. Już nie możemy się doczekać, aż zobaczymy nasz projekt wykonany w rzeczywistości. Na pewno będziemy zadowoleni. Ikea to przede wszystkim wysoka jakość oraz relatywnie niska cena. Czego chcieć więcej?