W końcu nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Temperatury sięgające 20 stopni Celsjusza zachęcają do spędzania czasu w ogrodzie. Po zimie jednak należy go doprowadzić do użytku oraz zakupić brakujące elementy wyposażenia.

Rodzaje leżaków

Osoby spędzające czas w swoim ogrodzie dzielą się na dwie grupy. Pierwsza grupa to osoby, które od rana do wieczora mogą plewić, podcinać drzewka, sadzić krzewy oraz dbać o trawnik. Są to osoby bardzo aktywne, które właśnie w ten sposób na działce się relaksują. Drugą grupą działkowców są osoby, które na działce chętnie odpoczywają. Jeśli należymy do tej drugiej grupy osób powinniśmy koniecznie zakupić sobie leżak.

Castorama leżaki to oferta, która doprowadzi nas o zawrót głowy. Rodzajów leżaków jest tak wiele, że kompletnie nie wiemy, na który się zdecydować. Gdy nie chcemy kupować kilku leżaków, to warto kupić jeden uniwersalny. Chodzi o leżak rozkładany, który ma kilka funkcji. Pierwsza funkcja to nierozłożony leżak, który służyć nam będzie jako krzesło. Możemy na nim usiąść gdy jemy pyszną kiełbaskę z grilla, czy też gdy rozwiązujemy krzyżówkę. Kolejne funkcja to funkcja półleżąca idealna w momencie gdy czytamy książkę. Ostatnią funkcją jest funkcja całkowitego rozłożenia. Na leżaku całkowicie rozłożonym pomożemy się zdrzemnąć czy też opalać w upalne dni.

Ceny leżaków

Gdy nasz budżet jest nieco ograniczony, to zwracamy uwagę na cenę leżaków. Od razu musimy sobie powiedzieć, że tanie leżaki za kilkadziesiąt złotych mogą nie spełniać swojej funkcji. Najczęściej są mało wytrzymałe, ich jakość podlega dyskusji oraz nie wystarczą nam na dłużej, niż jeden sezon. W związku z tym od razu powinniśmy postawić na nieco droższe leżaki. Leżaki, których cena wynosi 150 złotych czy też nawet 300 złotych będą inwestycją na długie lata. Są wytrzymałe oraz wykonane z materiałów o wysokiej jakości. Zwróćmy także uwagę, aby materiał poza wysoką jakością był szybkoschnący, co szczególnie jest ważne w momencie gdy korzystamy ze słonecznych kąpieli i kładziemy się na mokro na leżaku. Ostateczna decyzja należy oczywiście do nas. W ofercie Castorama leżaki każdy znajdzie coś dla siebie. Gdy nie lubimy słońca, możemy nawet skorzystać z zakupu leżaka z osłonką słoneczną. Innowacji jest bardzo wiele. Dzięki nim odpoczynek w ogrodzie będzie jeszcze bardziej komfortowy. Pamiętajmy także o zakupie odpowiedniej liczby leżaków tak, aby wystarczyło dla wszystkich domowników. W innym wypadku czeka nas „bitwa” o leżaki.