Zieleń wycisza i relaksuje, dlatego to kolor dobry do sypialni. Szczególnie kojąca i nastrojowa jest ta w odcieniu butelkowej zieleni. Jeśli do tego połączysz ją z innymi barwami nawiązującymi do natury, na przykład z szarościami, lub uniwersalną bielą wyczarujesz w sypialni niezwykle przytulny klimat sprzyjający odprężeniu. Butelkowa zieleń świetnie prezentuje się także z brązem w rozmaitych odcieniach oraz ze złotem. Sprawdź, jak łączyć kolory, aby nadać wnętrzu nietuzinkowego charakteru i zyskać idealną przestrzeń do wypoczynku.

Butelkowa zieleń — zielona sypialnia

Z czym połączyć butelkową zieleń, aby stworzyć spójną stylistycznie sypialnię, która nie tylko wpisze się w obowiązujące trendy, ale stanie się także miejscem do wypoczynku i relaksu? Wbrew pozorom to nic trudnego!

Sypialnia butelkowa zieleń i szary

Butelkowa zieleń i szary to bardzo modne połączenie w klimatach eko i nowoczesnych. Szare mogą być ściany, meble lub tkaniny, które stworzą subtelne połączenie z narzutą w butelkową zieleń lub wezgłowiem w tym kolorze. Przytulności nadadzą wnętrzu czarno-białe fotografie oraz duża roślina doniczkowa ustawiona w rogu (może to być dracena, monstera lub palma).

Jeśli wolisz stosowane, bardziej „domowe” wnętrza postaw na odwrotne połączenie, czyli ściany w kolorze butelkowej zieleni zestaw z łagodnymi dodatkami w szarości: mogą to być miękkie poduszki, elegancka pościel, szare meble lub plakaty ścienne. Taki duet doskonale wpisuje się w klimat boho i scandi, i jest ponadczasowy.

Sypialnia butelkowa zieleń i złoto

Połączenie butelkowej zieleni ze złotem to strzał w dziesiątkę, jeśli lubisz oczywiście wnętrza wyrafinowane i luksusowe. Szlachetny charakter sypialni uzyskasz, zestawiając ścianę (może to być farba lub tapeta) w kolorze butelkowej zieleni ze złotymi dodatkami. Mogą to być ramki na zdjęcia, ramy luster, uchwyty do szafek, doniczki, czy też lampki nocne. Pozłacane elementy dekoracyjne w połączeniu z butelkową nadadzą wnętrzu ekskluzywnego charakteru. Co do pościeli, najlepiej, aby była jasna lub ciemna, istotne jest bowiem, aby kolory na łóżku były stonowane. Przy złotych dodatkach bardzo łatwo o przesadę.

Sypialnia butelkowa zieleń i biel

Ponadczasowa biel, zwłaszcza przybrudzona, to idealne tło dla butelkowozielonych dodatków: mebli, pościeli czy też zasłon. Świetnie sprawdzi się zarówno w małej, jak i bardzo przestronnej sypialni, ponieważ optycznie powiększy wnętrze.

Modne sypialnie — butelkowa zielen jako dodatek

Jeśli marzy Ci się sypialnia w kolorze butelkowej zieleni, ale nie chcesz wprowadzać drastycznych zmian, postaw na zielone dodatki.

Farby i tapety w kolorze butelkowej zieleni

Na zielono możesz pomalować całą sypialnię albo postawić na zielone akcenty: farba lub tapeta (jednolita lub we wzory) może znaleźć się tylko na jednej ze ścian, resztą pomaluj na inny kolor, na przykład biały lub różowy.

Butelkowozielone łóżko

Ciekawym pomysłem jest postawienie w sypialni łóżka w kolorze butelkowej zieleni. Najlepiej, aby stało na jasnej ścianie, na przykład białej, szarej lub jasnoróżowej. Nie przesadzaj też z dodatkami — zielone meble są wystarczające.

Narzuta w kolorze butelkowozielonym

Tekstylia w kolorze butelkowej zieleni mogą całkowicie odmienić wnętrze. Materiał dobierz w zależności od stylu, w jakim urządzona jest sypialnia. Nie bój się wzorów, szczególnie modne są te roślinne.

Dywan w kolorze butelkowej zieleni

Dywan w takim kolorze będzie prezentować się pięknie nie tylko w sypialni, ale i w każdym innym pomieszczeniu. Dla podkreślenia efektu dobierz do niego także zasłony lub rolety w tym samy kolorze.