W dzisiejszych czasach komfort i wygoda są najbardziej pożądanymi wartościami, które na nowo definiują pojęcie luksusu. Na codzień zapewniają go nam przestrzenie, w których żyjemy. Kierując się tą zasadą, architekta Anetta Kazimierska stworzyła wnętrza domu wypoczynkowego Japandi Holiday House, które, jak sama podkreśla, oferują miejsce pełne spokoju i relaksu.

Styl japandi to jedna z najbardziej popularnych tendencji w projektowaniu wnętrz. Łącząc skandynawską prostotę z japońskim minimalizmem, wykorzystuje to, co najlepsze z obu estetyk. Jasne, stonowane kolory z palety ziemi, naturalne materiały i minimalistyczne dodatki tworzą atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. To wszystko blisko natury, która wnosi uczucie spokoju. Japandi to nie tylko styl aranżacji wnętrz, to także sposób życia, w którym komfort i wewnętrzny spokój mają pierwszeństwo. Na ten właśnie aspekt postawiła Anetta Kazimierska, projektując wnętrza Japandi Holiday House we współpracy z marką Vasco.

Dom wakacyjny Japandi Holiday House

Japandi Holiday House to wyjątkowe miejsce na mapie domów wakacyjnych do wynajęcia. Położony w Mielnie, zaledwie krok od plaży, zapewnia spokój i harmonię, jednocześnie umożliwiając aktywny wypoczynek. Wnętrza tego domu łączą japoński styl z estetyką skandynawską, tworząc minimalistyczną i przytulną atmosferę o prostych, oszczędnych formach. Dodatkowo, znajduje się tu strefa spa & wellness, która podnosi komfort do wyższego poziomu.

Inspiracją była potrzeba stworzenia spokojnej przestrzeni do regeneracji ciała i umysłu, sprzyjającej błogiemu wypoczynkowi. A to wszystko z łatwym dostępem do elementów rekreacyjnych, takich jak spa i strefa relaksu – wyjaśnia architekt Anetta Kazimierska.

I tak powstał dom o powierzchni 350 mkw podzielony na dwie kondygnacje: dzienną i nocną. Na parterze znajduje się otwarty salon z aneksem kuchennym i jadalnią, strefa spa & wellness z sauną i jacuzzi, oraz pokój zabaw ze stołem bilardowym i barem. Na tarasie, obok salonu i spa, znajduje się kryty basen oraz miejsce do wspólnego biesiadowania na sofach lub przy dużym stole. Pierwsze piętro to część nocna domu z pięcioma sypialniami, każda z prywatną łazienką, pokojem zabaw dla dzieci i pralnią. Korytarz prowadzi na górny taras, na którym można odpocząć wylegując się w słońcu. Architektka podkreśla, że to wszystko w połączeniu z charakterem wnętrz daje miejsce pełne spokoju i wytchnienia.

We wnętrzach dominują naturalne materiały skomponowane w skromnej i jasnej gamie kolorystycznej. Pierwszoplanową rolę odgrywa drewno o bardzo jasnym wybarwieniu, dobrze znane z aranżacji wnętrz inspirowanych stylem skandynawskim. Zdobi ono nie tylko podłogi i fronty zabudów stałych, ale też wyeksponowane jest na fragmentach ścian oraz belkach stropowych, tworząc znaczące tło dla starannie dobranych mebli i dodatków. Te również nie narzucają się ani swoją formą, ani kolorystyką, budując klimat w duchu Zen. Ograniczone do minimum wyposażenie pozwala zachować porządek przestrzeni, co jest ważne w kulturze japońskiej. Ład i harmonię podkreślają przewijające się niczym lejtmotyw organiczne formy i obłości, jak portale w formie łuków, otwierające wnętrza na siebie i otaczającą przyrodę.

Międzynarodowe nagrody dla projektu

Wystrój wnętrz doskonale wpisuje się w nadmorski krajobraz, tworząc jedną, spójną całość z otoczeniem. Projekt ten zdobył uznanie nie tylko w Polsce, ale też na międzynarodowej arenie, czego dowodem są liczne nagrody, m.in. WINNER 2023 w konkursie LIV HOSPITALITY DESIGN AWARDS w Szwajcarii, HONORABLE MENTION 2023 w konkursie THE ARCHITECTURE MASTERPRIZE w Los Angeles oraz WINNER 2024 w konkursie LUXURY LIFESTYLE AWARDS w Nowym Jorku. Projekt został także nominowany do tytułu POLSKIE WNĘTRZE 2023 w konkursie Polska Architektura 2023, w kategorii Wnętrza Prywatne.

Projekt wnętrz: arch. Anetta Kazimierska, 2T-STUDIO, http://www.2t-studio.pl/

Zdjęcia: Gosia Krupińska | WYMIERNA STUDIO

Stylizacja: 2T-STUDIO Anetta Kazimierska