Blanka Lipińska, autorka popularnej trylogii 365 dni, nie przestaje inwestować nieruchomości. Zaledwie w kwietniu 2022 roku pochwaliła się zakupem ogromnego apartamentu na warszawskim Wilanowie, w międzyczasie kupiła nieruchomość nad morzem, a teraz … buduje dom! W jednym z wywiadów powiedziała, że nie będzie w nim organizowała hucznych imprez. — To będzie dacza, do której będę uciekać z Warszawy.

Blanka Lipińska inwestuje w nieruchomości

Dzięki serii książek erotycznych Blanka Lipińska dorobiła się pokaźnego majątku. Pieniądze inwestuje w nieruchomości, ponieważ uważa, że jest to „w tym momencie najbezpieczniejsza inwestycja”. Z tego też powodu od jakiegoś czasu rozglądała się za kolejnym loku. Przypomnijmy, że aktualnie jest posiadaczką luksusowego apartamentu w Warszawie oraz nieruchomości w Trójmieście.

Tym razem pisarka postawiła na zupełnie inny klimat. Wymarzyła sobie dom na wsi, a warunkiem koniecznym było położenie nad wodą. Po długich poszukiwaniach w końcu jej się to udało. I formalnie nie jest jeszcze jego właścicielką, bo nadal czeka na akt notarialny, to już ma pomysł, jak wykorzysta nowo wykupioną parcelę.

To dom na wsi, drewniana chata z desek, stoi w lesie, przy lesie. Myślę, że to będzie piękne i bardzo zaskakujące miejsce.

Nie czarujmy się — to nie będzie dom, w którym zamieszkam, tylko dacza, do której będę uciekać z Warszawy. (…) To będzie bardziej imprezowe miejsce, w którego projektowaniu będę chciała uczestniczyć.

Celebrytka zaprzecza jednak, ze w domu będzie urządzać huczne imprezy. Wiejskie mieszkanie ma mieć zupełnie inny klimat.

To jest takie miejsce, w którym chcesz obcować z naturą, popatrzeć sobie na jelonka czy lista i przebiec się rano nago po rosie, a nie ostra imprezownia i zwierzęta uciekają…

Na swoim instagramowym profilu zaznaczyła także, że tym razem nie będzie współpracować ze swoją przyjaciółką i projektantką wnętrz Aleksandrą Ziareq, której powierzyła swoje dwa poprzednie mieszkania. Swoją decyzję tłumaczyła tym, że „teraz wszyscy projektanci robią na jedno kopyto”.

I dlatego chcę urządzać dom po swojemu, mając u boku artystę. Jak oglądam projekty, to wszędzie to samo: „styl Tulum”, „styl Bali”, boho, wszystko kremowe, piaskowe… A ja chcę przytulnie, niezbyt jasno, ale też niezbyt ciemno (…). A przede wszystkim chcę w razie czego mieć pretensje tylko do siebie, jeśli coś mi się nie będzie podobać albo nie będzie funkcjonalne.

Zasugerowała także, że nie do końca jest zadowolona z projektu apartamentu na warszawskim Wilanowie.

Nauczona poprzednim remontem wiem, że wizualizacja przyjmie wszystko, a jak przyjdzie do funkcjonowania w danej przestrzeni, to okazuje się, że sporo rzeczy było fajne tylko na wizualizacji.

Dodała również, że wraz z obecnym partnerem, nie zaprzątają sobie na razie głowy urządzaniem wnętrz:

P. ma bardzo rozsądne podejście do tematu, które ja podzielam. Mianowicie: postawmy chatę, a jak wszystkie ściany staną, to zobaczymy całość i będziemy myśleć, jak to urządzić.

Wiadomo jedynie, że dom na wsi na pewno nie zostanie urządzony w mrocznych barwach, jak to miało miejsce w apartamencie na warszawskim Wilanowie.

Na pewno nie w czarnych barwach, bo to w ogóle nie jest klimat tego miejsca. To będzie taka wiejska, boathouse’owa sielanka — zdradziła zapytana o wystrój wnętrza wiejskiego lokum.

Blanka Lipińska planuje również zakup domów za granicą

Niedawno fani Blanki Lipińskiej zapytali ją na Instagramie o zakup kolejnych wiadomości. Okazuje się, że celebrytka marzy o domu w Hiszpanii oraz Egipcie, a dokładnie w miejscowości El Gouna, którą pokochała ze względu na swoje hobby i „miłość” – kitesurfing.

Życzymy realizacji tych planów!

Blanka Lipińska – 365 dni

W 2019 roku Blanka Lipińska znalazła się w ścisłej czołówce najlepiej sprzedających się autorów książek, obok Remigiusza Mroza, czy też Olgi Tokarczuk. Jest autorką trylogii erotycznej 365 dni, a jej debiutancka powieść na sklepowych półkach pojawiła się w 2018 roku.

Książka natychmiastowo zyskała ogromną popularność, między innymi przez dobrą promocję w mediach społecznościowych. W krótkim czasie stała się bestsellerem — sprzedała się w nakładzie pół miliona egzemplarzy! Opowiada ona historię Laury, która niebawem ma obchodzić swoje 29 urodziny i w związku z tym udaje się na wakacje do Włoch. Na miejscu zostaje porwana przez szefa sycylijskiej mafii Massima. Ten daje jej „365 dni” na pokochanie go.

Kolejne książki Blanki Lipińskiej są kontynuacją losów Laury i Massima.

  • 365 dni, Wydawnictwo Edipresse Polska, Warszawa 2018
  • Ten dzień, Wydawnictwo Edipresse Polska, Warszawa 2018
  • Kolejne 365 dni, Wydawnictwo Agora, Warszawa 2019.

W 2020 roku do kin trafił film oparty na debiutanckiej powieści Blanki Lipińskiej. Wśród aktorów nie brakuje polskich, znanych nazwisk:

  • Laura Biel — Anna Maria Sieklucka
  • Olga, przyjaciółka Laury — Magdalena Lamparska
  • Karolina, siostra Laury — Natalia Janoszek
  • Tata Laury — Tomasz Stockinger
  • Mama Laury — Grażyna Szapołowska
  • Anna była partnerka Massino – Natasza Urbańska
  • Projektanci — Rafał Grabias, Gabriel Seweryn.

W rolę Don Massimo Torricelli wcielił się włoski aktor — Michelle Morrone, a jego brata zagrał Otar Saralidze.