Biżuteria podłogowa to całkowicie rewolucyjna koncepcja, która stała się rzeczywistością dzięki wspólnej pasji dwóch polskich pracowni rzemieślniczych – PAP DECO oraz Parkiet Hajnówka. Połączenie wytrzymałego, długowiecznego dębu z mosiężnymi, ręcznie rzeźbionymi elementami dekoracyjnymi otwiera nowy rozdział w tworzeniu wyjątkowych i ekskluzywnych wnętrz.

Zarówno manufaktura PAP DECO, jak i Parkiet Hajnówka, mogą poszczycić się dziesiątkami lat tradycji i rzemieślniczej pracy z naturalnymi, cenionymi przez miłośników ponadczasowego wzornictwa materiałami, takimi jak mosiądz i dąb.

Długotrwały proces wędzenia i opalania drewna pozwala uzyskać głęboki charakter szlachetnych słojów parkietu, który idealnie współgra z mosiężnymi odlewami, starannie szlifowanymi i polerowanymi jak najwyższej jakości biżuteria. Wizja niezwykłych, dekoracyjnych parkietów daje architektom i projektantom wnętrz możliwość definiowania współczesnego luksusu.

Głównym źródłem inspiracji do stworzenia kolekcji był nieśmiertelny styl art déco, uwieczniony w artystycznych uchwytach z mosiądzu z pracowni PAP DECO. Starannie wybrane przez Parkiet Hajnówka motywy, takie jak bestsellerowe Ringi oraz gałki meblowe o strukturze księżycowej (Moon Dot) czy zgniecionej kartki papieru (Paper Dot), stały się punktem wyjścia do stworzenia inspirującej kolekcji marek.