Jeżeli macie Państwo dużą sypialnię, z pewnością zastanawiacie się, w jaki sposób ją urządzić, by była funkcjonalna, ale i przytulna. Choć aranżacja dużej sypialni może być sporym wyzwaniem, warto skupić się na plusach i docenić fakt, że dzięki dużej powierzchni pomieszczenia, mamy też wiele ciekawych możliwości. Jakich? Zastanówmy się nad tym, omawiając pokrótce, jak urządzić dużą sypialnię.

1. Aranżacja dużej sypialni: kolorystyka

2. Jaki styl wybrać do dużej sypialni?

3. Aranżacja sypialni w wersji maxi

Funkcjonalna, przytulna, komfortowa… taka powinno być sypialnia idealna. Tylko jak osiągnąć taki efekt? Czy można urządzić dużą sypialnię w taki sposób, była także ciepła i klimatyczna? Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich kolorów, mebli i dodatków.

1. Aranżacja dużej sypialni: kolorystyka

Sypialnia jest jednym z tych pomieszczeń, w których spędzamy stosunkowo dużo czasu. Od tego, jak ją urządzimy, w dużej mierze zależy nasz komfort snu, a więc i nasze zdrowie i samopoczucie. Choć aranżacja sypialni o dużej powierzchni jest sporym wyzwaniem, stosując pewne podstawowe zabiegi, możemy uzyskać upragniony efekt i stworzyć pomieszczenie, w którym będzie się nam dobrze zasypiać i przyjemnie budzić.

By urządzić sypialnię, sprzyjającą wyciszeniu i relaksowi, należy zadbać o odpowiedni dobór kolorów. Gdy planujemy urządzić małą sypialnię, z powodzeniem możemy wykorzystać jasne i neutralne kolory, natomiast duża sypialnia wymaga nieco innych rozwiązań kolorystycznych. Dobierzmy ciepłe barwy, które sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Nie obawiajmy się też weselszych barw – tworząc wymarzoną sypialnię w wersji maxi, możemy sobie na nie pozwolić. Pamiętajmy jednak przy tym, żeby nie przesadzić. Krzykliwe kolory nie będą sprzyjać wypoczynkowi i sprawią, że przytulna sypialnia zmieni się w miejsce pełne chaosu, służące raczej dekoncentracji, niż skupieniu.

W dużych pomieszczeniach, które sprawiają wrażenie chłodnych, doskonale sprawdzą się także ciepłe dodatki, takie jak puszyste dywaniki, koce czy inne interesujące tekstylia.

2. Jaki styl wybrać do dużej sypialni?

Ostatnio prawdziwym hitem są sypialnie w stylu boho. W związku z tym, że ten styl wiąże się z wykorzystaniem wielu ciekawych dodatków, duże przestrzenie stwarzają idealne warunki ku temu, by urządzić pomieszczenie właśnie w stylu boho. To opcja dla osób, które doskonale się czują otoczone przez naturalne materiały i oryginalne, ręcznie wykonane ozdoby. Doskonałym uzupełnieniem wnętrza będą makramy, podwieszane kwietniki czy też plecione dodatki.

Jeśli w aranżacji sypialni wolisz szukać blasku, elegancji i nuty ekstrawagancji, doskonałym pomysłem będzie urządzanie sypialni w stylu glamour, inspirowanego stylem ocierającym się o przepych. Tu możesz sobie pozwolić na tapicerowane łóżko z pikowanym zagłówkiem, kryształowe lampy i wiele innych dodatków, które powinno się pomijać w małych pomieszczeniach.

3. Aranżacja sypialni w wersji maxi

Duża sypialnia to przede wszystkim wybór wygodnego łóżka, ale nie tylko. Możesz zastanowić się też nad wygodnym fotelem, niewątpliwie przyda się także ławka przed łóżko. Aranżacje sypialni o dużych rozmiarach to także możliwość zakupu pojemnej szafy lub biurka, jeżeli sypialnia ma także pełnić funkcję gabinetu za dnia.

Każda kobieta będzie zadowolona, jeśli jej duża sypialnia pomieści także wyjątkową toaletkę (dostępna np. tutaj: https://berkehome.pl/collections/toaletki) z lustrem, przy której można wykonać makijaż czy też uczesać włosy.