To już siódme wydanie albumu, w którym prezentowane są najpiękniejsze wnętrza stworzone przez polskie pracownie współpracujące z Homebook.pl. W najnowszym tomie znajduje się aż 30 unikalnych projektów, rozłożonych na 255 stronach, pełnych inspiracji, ale i refleksji nad bardziej świadomym i odpowiedzialnym podejściem do projektowania wnętrz.

Album Homebook Design vol. 7

Homebook Design vol. 7 stanowi hołd dla ponadczasowego designu. Projekty zawarte w albumie odzwierciedlają podejście, w którym to nie chwilowe trendy, lecz świadome decyzje projektowe i innowacyjne rozwiązania definiują przestrzeń. Książka przenosi czytelnika w świat, gdzie design to sztuka kreowania wnętrz z głębokim poszanowaniem dla funkcjonalności i estetyki.

Design – siła świadomej kreacji

Temat odpowiedzialności za środowisko, less waste i circular economy zyskuje coraz większą wagę w kontekście projektowania wnętrz. Rezygnacja z tymczasowych, szybko przemijających trendów na rzecz trwałych, ponadczasowych rozwiązań staje się kluczowym kierunkiem. Inspiracją dla twórców albumu stała się właśnie idea odpowiedzialnego projektowania, której przesłanie jest obecne w każdym projekcie.

Jak co roku, zależało nam na zgromadzeniu w jednym miejscu projektów o różnorodnych stylach, metrażach i rozwiązaniach. Każdy z nich inspiruje i udowadnia, że połączenie funkcji i estetyki z rozwiązaniami less waste jest możliwe, a korzystanie z udogodnień współczesności i poszanowanie dla surowców i materiałów mogą iść w parze – mówi Anna Poprawska, redaktor naczelna albumu Homebook Design vol. 7.

Bogactwo stylów i rozwiązań

Album wypełniony jest projektami odwołującymi się do biophilia design, inspiracjami stylem vintage, a także naturalnymi materiałami i elementami czerpiącymi z przeszłości. Na stronach książki znajdziemy 30 projektów mieszkań, domów i apartamentów, zaskakujących oryginalnymi pomysłami – od abstrakcyjnych murali w łazienkach po drzewo oliwne wkomponowane w werandę szczecińskiej inwestycji.

Jednym z ciekawszych przykładów jest pruski mur zaadaptowany do wnętrza warmińskiego domu, czy renowacja starych elementów wyposażenia, co wpisuje się w nurt odpowiedzialnego projektowania.

Odpowiedzialne projektowanie to nie tylko kompletny projekt ekologicznego domu. To również renowacja starej posadzki zamiast kupna paneli, to używanie naturalnych i biodegradowalnych materiałów, to zastosowanie takiego samego materiału do kilku elementów wnętrza, by zniwelować część odpadów, to dekoracje DIY, to meble z drugiej ręki lub od lokalnych rzemieślników. Wszystko po to, by pokazać, że bez względu na gust i preferowany styl, możesz stworzyć wnętrze z poszanowaniem dla unikalnej historii miejsca lub elementów aranżacji i odpowiedzialnością za jego przyszłość – podsumowuje Anna Poprawska.

Album Homebook Design vol. 7 pokazuje, że przyszłość projektowania wnętrz to nie tylko estetyka, ale także świadome wybory, które odzwierciedlają nasze wartości i troskę o otaczający nas świat.