Garaż blaszak – walory praktyczne i estetyczny wygląd na długie lata

Miejsce na samochód lub inny pojazd, schowek na narzędzia, magazyn, warsztat… To tylko część zastosowań garaży blaszaków. Sprawdź, ile zalet ma taka konstrukcja!

  • Wymogi formalne do postawienia garażu blaszaka regulują przepisy krajowe i lokalne, które mogą różnić się zależności od regionu.
  • Producent garaży blaszanych Bomstal oferuje szerokie możliwości personalizacji.
  • Wygląd naturalnego drewna można połączyć z trwałością ocynkowanej stali.

Wszystko zaczyna się od materiałów użytych do stworzenia poszczególnych elementów. Najwyższą jakość gwarantuje stosowanie stalowej blachy ocynkowanej – dzięki temu wszystkie części są odporne na rdzewienie i wytrzymują duże obciążenia, np. padającego śniegu. Duże znaczenie ma także solidny montaż. Pamiętaj, że praktycznie każdy garaż blaszak ma konkretne wymagania względem przygotowania i właściwości podłoża. Niektóre budynki gospodarcze można postawić na kruszywie, inne potrzebują np. kostki brukowej albo płyt betonowych.

Nowoczesny garaż blaszany możesz łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb

Podstawowa kwestia to wymiary. Nie tylko długość i szerokość, ale też wysokość. Niektórzy potrzebują przechowywać np. dwa auta – a duże, rodzinne SUV-y zajmują znacznie więcej miejsca od małych, miejskich samochodów. Powierzchnia i kubatura wpływają też na to, czy dany garaż trzeba będzie zgłosić do urzędu miejskiego lub starostwa powiatowego przed postawieniem – wiele zależy od lokalnych uregulowań urbanistycznych. Większe blaszaki mogą wymagać uzyskania pozwolenia na budowę. Granicą jest tutaj 35 metrów kwadratowych i limit, który wynosi 2 konstrukcje wolnostojące (wiaty, oranżerie, altany etc.) na 500 m² działki.

Pod jakimi względami można personalizować garaże blaszane? Przykładowo konfigurator producenta Bomstal pozwala wybrać między innymi:

  • rodzaj zadaszenia (jedno- lub dwuspadowy) i kierunek spadu;
  • typ i barwę blachy;
  • rodzaj i umiejscowienie bramy garażowej – uchylna, skrzydłowa lub zastąpienie jej mniejszymi drzwiami;
  • liczbę, wielkość otworów okiennych, świetlików;
  • ścianki dzielące garaż na pomieszczenia;
  • rynny odprowadzające wodę.

Garaże blaszane z blachy drewnopodobnej wpasują się w każde otoczenie

Jeżeli wygląd ogrodu czy całej posesji jest szczególnie ważny, trudno o lepszy wybór. Garaż blaszany może wyglądać jak drewniany, dzięki czemu prezentuje się naturalnie i nie razi odmienną stylistyką. A będzie znacznie trwalszy od konstrukcji z desek. Odpadnie też konieczność regularnego impregnowania i żmudnej konserwacji.

Garaże blaszaki można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Łatwo dostosujesz całe wnętrze za pomocą półek, regałów, haków i innych akcesoriów. Nic dziwnego, że cieszą się coraz większym powodzeniem wśród wymagających klientów.