Stolik kawowy jest dzisiaj niemal obowiązkowym elementem wyposażenia salonu. To mebel, przy którym nie tylko z przyjemnością wypijemy popołudniową kawę, ale i znajdziemy dla siebie chwilę relaksu z książką, gazetą czy dobrym ciastkiem. To wokół takiego stolika toczą się zwykle rozmowy z przyjaciółmi czy gośćmi, dlatego wybierając go, warto postawić na coś oryginalnego!

Stolik kawowy złoty – inspiracje i różne sposoby wykonania

Niekwestionowanym, salonowym hitem są stoliki kawowe z elementami złota. Dobrze dobrane, mogą stać się punktem centralnym pomieszczenia i piękną ozdobą, która będzie przyciągała spojrzenia. Od czego zacząć?

Zanim przyjrzymy się najciekawszym pomysłom na design i wykończenie takich stolików, warto z góry założyć, czy planujemy zakup mebla, który będzie prostokątny czy okrągły. Ta decyzja ma duże znaczenie, bo pozwoli nam zmniejszyć pole wyboru i skupić się tylko na tych meblach, które najlepiej będą pasować do wnętrza. Dobrze jest też przemyśleć z góry wielkość takiego stolika, tak, by mieć pewność, że zmieszczą się przy nim cztery, albo tylko dwie osoby. Oczywiście należy pamiętać, że stolik kawowy musi być mniejszy niż tradycyjny stół do rodzinnych obiadów, bo jego rolą nie jest zapewnienie miejsca na wiele talerzy czy szklanek, a po prostu bycie niewielką przestrzenią na filiżankę dobrej kawy.

Jakie stoliki kawowe złote cieszą się największym uznaniem?

  1. W stylu glamour – to propozycja dla osób ceniących błysk, efekt i splendor! Stoliki glamour to jedne z najbardziej ozdobnych, polerowanych i artystycznie wykończonych. Nie są tanie, ale zdecydowanie kuszą luksusem i poczuciem tworzenia w domu jakiejś lepszej strefy mocy.
  2. Druciane – połączenie swojskości i elegancji! Najczęściej wykonane z pozłacanych, stalowych prętów, z blatem ze szkła lub wykończonym na czarno. Niezwykle efektowne i sprawiające wrażenie bogactwa.
  3. Marmurowe lub z innych rodzajów kamienia – klasyka w czystej formie. Złote są tu najczęściej obrzeża, rama i dodatki.
  4. Szklane ze złotym wykończeniem – wybierane najczęściej jako uniwersalne połączenie elegancji i nowoczesności. Modeli tego typu stolików znajdziemy dziś w sklepach setki i warto poświęcić im uwagę tak, by trafić na ten idealny dla siebie.
  5. Drewno + złoto. Zestawienie ciepła brązów i koloru złota, to odważne ale i naprawdę dobre połączenie! Wprowadzone do salonu doda mu klimatu natury przy jednoczesnym powiewie luksusu, bo taki efekt wywołają tu złote wykończenia.

Na koniec, chociaż to w zasadzie powinien być początek: przed przeglądem stolików w sklepach, określmy z góry budżet, jaki chcemy na ten zakup przeznaczyć. Bez tego ciężko będzie trzymać portfel w ryzach!