W naszym codziennym życiu, w tętniącym hałasami świecie, komfort akustyczny w domu staje się priorytetem. Franke oferuje rozwiązania, które przyczyniają się do redukcji hałasu w sercu każdego domu – kuchni. Przedstawiamy trzy urządzenia, które zapewnią cichą pracę i zwiększą komfort użytkowania.

Nieprzerwany hałas może znacząco wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie, prowadząc do rozdrażnienia, problemów ze snem, a nawet depresji. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje hałas jako jedną z głównych przyczyn negatywnego wpływu na zdrowie w Europie, zaraz po zanieczyszczeniu powietrza. Długotrwała ekspozycja na hałas, nawet ten o niższym natężeniu, ale nieprzyjemny i stały, może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Abyy przeciwdziałać tym zagrożeniom, Franke proponuje nowoczesne urządzenia kuchenne charakteryzujące się zredukowanym poziomem hałasu. Te innowacyjne rozwiązania nie tylko ułatwiają codzienne funkcjonowanie w kuchni, ale też przyczyniają się do stworzenia zacisznego, spokojnego miejsca w domu. Redukcja hałasu jest możliwa dzięki zaawansowanym technologiom oraz specjalnym materiałom tłumiącym, które są wykorzystywane w najnowszych modelach sprzętu Franke. Dzięki temu kuchnia staje się nie tylko miejscem do przygotowywania posiłków, ale prawdziwym azylem, gdzie można odpocząć od zgiełku codzienności.

Za coraz szczelniejszymi oknami i drzwiami zostawiamy uliczny gwar. Drapowane zasłony, miękkie dywany, specjalne okładziny ścienne oraz meble tapicerowane pozwalają nam wytłumić dźwięki zza ścian. Jednak źródłem hałasu mogą być również urządzenia, które instalujemy w mieszkaniach czy domach – zauważa Katarzyna Skonieczko, architektka z pracowni PRW Design. – To szczególny problem w kuchniach otwartych na salon – wtedy nie tylko funkcjonalne serce domu, ale też przestrzeń wypoczynku, a niekiedy również snu, narażona jest na smog akustyczny – podkreśla. Dlatego marka Franke wychodzi naprzeciw potrzebom osób ceniących ciszę, oferując produkty, które skutecznie redukują hałas w otoczeniu.

Zlewozmywak bez rezonansu

Źródłem hałasu w mieszkaniu bywa zlewozmywak, w którym wykonywana jest masa prac kuchennych. Niskiej klasy modele niejednokrotnie działają jak bęben. Ale tak nie musi być. – Modele z Fragranite, który przypomina kamień, z natury wyróżniają się znakomitymi parametrami akustycznymi. W ogóle nie rezonują. Z kolei zlewozmywaki stalowe z linii Maris mają komory z nałożoną od spodu podwójną powłoką Quiet Pad, która redukuje hałas o 20% – zaznacza Katarzyna Niezabitowska-Baj, ekspertka Franke. A to dopiero pierwsze z licznych tego typu udogodnień w ofercie Franke.

Szemrzący strumień z baterii

Szczególną uwagę warto zwrócić także na baterię kuchenną, ponieważ niektóre perlatory generują szum, a szybki i trudny do precyzyjnego ustawienia strumień mocno uderza o myte powierzchnie. Na szczęście istnieją jednak nowocześniejsze rozwiązania. – Wiele baterii Franke jest wyposażonych w strumień laminarny, który jest dobrze napowietrzony dzięki nowoczesnemu aeratorowi, ale jednocześnie zwarty i cichy. Gładko opływa myte przedmioty, minimalizując rozpryski i hałas, oraz szybko napełnia naczynia. Daje to większy komfort pracy, zwłaszcza jeśli wybierzemy model, który ma opcję przełączania strumienia na delikatny prysznic, doskonały do opłukiwania owoców, warzyw i grzybów, a także mycia dużych garnków i samej komory zlewozmywaka – wskazuje ekspertka Franke.

Cichy powiew okapu

Do niedawna okapy kuchenne były uznawane za jedne z najbardziej hałaśliwych urządzeń. Franke zrywa z tym stereotypem. – Opracowana przez nas technologia Sound Pro nie tylko obniża poziom hałasu, ale także redukuje szczególnie nieprzyjemne dla ucha wysokie częstotliwości. Dlatego wyposażone w nią okapy Franke są po prostu ciche. Ich praca nie zakłóca rozmów, słuchania muzyki czy ogólnie domowego spokoju, szczególnie w przypadku kuchni otwartych na salon. Nie zapominajmy, że kluczem do cichszej pracy okapów jest również odpowiedni montaż urządzenia – mówi Katarzyna Niezabitowska-Baj. Wszystko to idzie w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi pracę, takimi jak dotykowy ekran sterujący, regulacja temperatury barwowej światła oraz funkcja 24-godzinnej wentylacji, znakomitą efektywnością energetyczną (nawet A+) oraz dużym wyborem wariantów modeli i kolorów.

Franke myśli nie tylko o optymalizacji pracy urządzeń, ale również o komforcie użytkowania. Wszystko po to, by kuchnia – najważniejsze pomieszczenie mieszkania – rzeczywiście gromadziła i łączyła domowników. Więcej na www.franke.pl