Firma sprzątająca Expert Cleaning specjalizuje się nie tylko w sprzątaniu mieszkań w Krakowie, ale również pomaga w dbaniu o czystość i estetykę naszych domów. W dzisiejszych czasach, gdzie każdy z nas ma coraz mniej czasu na codzienne obowiązki, firma ta oferuje rozwiązanie, które pozwala nam skupić się na tym, co jest dla nas najważniejsze. W dzisiejszym artykule chcemy przedstawić kilka ciekawostek które zebraliśmy podczas sprzątania mieszkań w Krakowie, które mogą okazać się pomocne dla każdego z nas.

sposób 1 – Nie zapomnij o wycieraczce

Wycieraczki w Twoim domu, to niezbędne wyposażenie, jeśli chodzi o zatrzymywanie brudu, więc upewnij się, że masz dwie – jedną na zewnątrz domu i jedną wewnątrz. Jest to bardzo pomocne w zimie, gdy na butach nanosimy sól i śnieg z zewnątrz. Pamiętaj jednak, aby regularnie czyścić wycieraczki, ponieważ brudne mogą mocno wpłynąć na porządek w mieszkaniu..

sposób 2 – zrezygnuj z wiadra

Wiadro do mopa, często robi więcej bałaganu niż pożytku. Smugi, brudna woda, nieporęczność – mamy poradę jak tego uniknąć. Mamy sposób na mycie podłóg bez użycia wiadra. Wystarczy sam mop! Wystarczy, że do butelki z atomizerem nalejesz roztwór wody i płynu do mycia podłóg, a końcówka mopa będzie z mikrofibry. Dzięki temu nie zalejesz podłogi, a woda z której korzystasz jest zawsze czysta. To zdecydowanie wpłynie na czystość w Twoim domu!

sposób 3 – używaj produktów zgodnie z ich przeznaczeniem

Nie, środek do czyszczenia płytek łazienkowych nie powinien być używany do wycierania luster. Nie bez przyczyny środki są tak opisane, to nie chwyt marketingowy. Musiały przejść wiele badań oraz wiele testów, aby zostały tak zakwalifikowane. Jeśli będziesz używał produktów zgodnie z ich przeznaczeniem, Twoja przygoda ze sprzątaniem będzie dużo szybsza i efektywniejsza, a poza tym nie będziesz ryzykował uszkodzeniem powierzchni czy mebli.

sposób 4 – Kup szczotkę do naczyń z dozownikiem mydła

Taka szczotka działa cuda jeśli chodzi o czyszczenie łazienki, ale pamiętaj, żeby mieć jedną do czyszczenia naczyń i drugą do czyszczenia łazienki. Wystarczy, że napełnisz ją swoim ulubionym płynem do czyszczenia powierzchni. Możesz kupić inne kolory, lub oznaczyć ją markerem permanentnym. Możesz również powiesić szczotkę pod prysznicem i wykorzystać umyć baterię podczas swojej kąpieli. To pomoże zaoszczędzić czas.

sposób 5 – Odkurzaj we właściwy sposób

Zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób odkurzacz swój dom? Jest to bardzo ważne. Eksperci radzą, żeby zacząć odkurzanie najpierw w pionie, dopiero później w poziomie. Dzięki temu Twoje sprzątanie będzie bardzo wydajne. Nie bez znaczenia jest również tempo odkurzania. Jeśli masz 5 minut do wyjścia – lepiej nie zaczynaj. Spieszenie się podczas tej czynności może spowodować, że będziesz musiał powtórzyć czynność, dlatego zalecamy: odkurzaj wolniej, a będzie to wydajniejsze.

sposób 6 – zdefiniuj słowo “czysty”

Każdy z nas ma inną definicję czystości. Niektórzy uważają, że lśniąca podłoga jest czysta, podczas gdy inni są zadowoleni z tego, że po prostu zrobili pranie. Więc zanim przejdziesz do sprzątania domu, zacznij od zaplanowania sobie pracy. Będziesz miał większą gwarancję powodzenia i satysfakcji.

sposób 7 – stwórz plan

Tak jak już sugerowaliśmy w poprzednim punkcie – plan jest kluczem do satysfakcji. Wszyscy mamy te przypadkowe napady sprzątania, ale posiadanie planu przedtem sprawi, że twój proces sprzątania będzie przyjemniejszy. „Sprzątanie jest naprawdę jak taniec. Zaczynasz wysoko, pracujesz w dół i wokół, i uważnie obserwujesz wszystko, co wymaga uwagi”. Nie ustawiaj poprzeczki wysoko, rozłóż pracę na kilka dni, podziel na pomieszczenia, czy obszary. Podziękujesz sobie później.

sposób 8 – wykorzystaj zmywarkę

Zaskoczymy Cię mówiąc, że zmywarka nie musi służyć tylko do mycia naczyń. Możesz ją wykorzystać do mycia wszystkich szklanych i ceramicznych przedmiotów, takich jak wazony, świeczniki, ozdoby. Musisz uważać jednak na rzeczy mniej odpornych na temperaturę.

sposób 9 – Pomiń polerowanie

Oczywiście, musisz polerować swoje drewniane meble i podłogi z twardego drewna co jakiś czas (raz lub dwa razy w roku, lub gdy zaczynają wyglądać jak zamglone), ale wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, aby utrzymać je w połysku, to sucha ściereczka z mikrofibry. „Twoje meble będą w rzeczywistości mniej zakurzone bez używania pasty do mebli”.

sposób 10 – Szybkie sprzątanie

Ostatni na liście, ale chyba najlepszy. Sprzątanie awaryjne.

Być może właśnie dowiadujesz się, że Twoi teściowie przychodzą i musisz szybko posprzątać miejsce – wiedza jak szybko sprzątać, z pewnością Cię uratuje. Upewnij się, że sprzątasz miejsca, które są najbardziej widoczne, takie jak blaty kuchenne i łazienka. Możesz odpuścić miejsca takie jak góra lodówki czy miejsce za ekspresem do kawy.

Kilka słów na koniec

Pamiętaj, że gdy brakuje Ci czasu zawsze warto skorzystać z usług firm sprzątających, lub gdy nie masz siły, aby zrobić to samodzielnie. Wpisz w wyszukiwarkę: sprzątanie mieszkań Kraków, jeżeli mieszkasz w tych okolicach, a na pewno znajdziesz firmę, która udzieli Ci wsparcia.